Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „wesprzeć” w wypadku błędnego przelewu

Prasóweczki

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne informacje na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim wypadku. Uwaga ta minimalizować się choć będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podjęcia danych personalnych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

 

Nie rozumiem czy byliśmy jak w utrzymaniu sytuację, w której przesłaliście pieniądze na niskie konto. Ja posiadał taką przygodę dwa razy, w niniejszym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich wypadkach zawsze winni istnieli na zdrową opinię obcej świadomości i kilka szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, bo taki podany istniał na FV. Powodzenie w nieszczęściu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie był również podał mi je automat bankowy. W następnym przypadku wymagał jednak zetknąć się z klientem konta i zabiegać o zwrot. Całe szczęście, iż go umiał.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca ostatniego roku procedura zwrotu pieniędzy w wypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie traktował obowiązek nam pomóc. W planie bank jest cel podjąć akcję w procesie 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz zagraniczni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na zwrot pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, i tylko wtedy do właściciela.

Po uzyskaniu porady z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeśli ona nie nastąpi, to bank na bliski wniosek musi dostarczyć nam duże dane osobowe posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu posiada konto w drugim banku, to tenże bank jest 3 dni na przesłanie takich wiedz do swego banku, który następnie udostępni dane nam (uwaga jeśli wykorzystamy je do innych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Także na obecnym niewiele więcej osoba banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem choć w wypadku mienia pełnych informacjach i dokumentacji całej sytuacji propozycja będzie całkiem oczywista, chociaż nie wiem ile powinien w takich wypadkach czekać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby była procedura, gdzie przy błędnym przelewie na bliski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Wyobrażam sobie jednak, że umiało to żyć wykorzystane przez „cwaniaków” w swoisty forma. W jakimkolwiek razie stanowi toż pewna zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które każdemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments