Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

Stomatolog Dolsk

Prasóweczki

Wyszukanie dowolnego miejsca u stomatologa to dziś żaden problem. Kolejki do specjalistów to długi problem systemu ochrony zdrowia. Oprócz kolejek, chorzy borykają się zarówno z brakiem danych o dostępnych świadczeniach, miejscach ich realizacji i specjalistach.

Stomatolog Odolanów

Do ostatnia zagubieni w systemie pacjenci byli złożeni na tzw. „pocztę pantoflową” oraz fora społecznościowe w internecie. Dane te chociaż na ogół były niewystarczające i trudne do zweryfikowania, więc często pokazywało się, że dalece prześcigają się ze okresem faktycznym.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

W aktualnym czasie sytuacja informacyjna uległa poprawie. Zagubionym w systemie pacjentów szybko się odnaleźć, kiedy czerpią z dopłat odpowiednich portali.

To całkiem nowy trend, ale bardzo pozytywny. Korzystny także dla pacjentów, jak same placówek medycznych. Chorzy mają szansę znaleźć dobrego specjalistę, poradnie dać sobie płynność wizyt.

Stomatolog Odolanów

Portale wysokospecjalistyczne.

• Stałe problemy na targu leków doprowadziły do powstawania wyszukiwarek leków. Ważna je szukać wedle firmy i dawkowania, a obszar zawęzić do pomieszczenia zamieszkania czyli np. województwa.

Wyszukiwarki informują również, ile jest opakowań środku w poszczególnej aptece i podają numer telefonu, pod którym można stworzyć rezerwacji leku.

• Wyszukiwarki badań radiologicznych powstały dzięki zaangażowaniu pozarządowych organizacji pacjentów onkologicznych. Szczególnie w onkologii badania MRI, CT, RTG oraz USG są podstawą diagnozy. Wychodząc naprzeciwko wymaganiom i potrzebom chorych, związanymi z dalekim czasem liczenia na poszukiwania, a jeszcze z brakiem danej i zostawieniem w systemie poprzez wyszukiwarki pacjenci mają szansę znaleźć pracownię badań radiologicznych wedle kilku kryteriów – czasu oczekiwania, miejsca zamieszkania, rodzaju doświadczenia i pozostałych parametrów badania. Oczywiście, zawarta jest dana, czy dostarczanie jest finansowane w ramach NFZ, kontakt telefoniczny i adres, a też dodatkowe informacje (np. ile czasu zajmuje dodzwonienie się do pracowni).

Portale wielospecjalistyczne.

To portale, które nie zawężają wyszukiwarek do unie konkretnych świadczeń lub badań.

• Wspólna inicjatywa sieci poradni. Oferują najprostszy system wiadomości o wyszukiwanym świadczeniu lub konkretnym specjaliści. Np. wpisanie frazy „Stomatolog NFZ” w wyszukiwarkę szybko wskaże, gdzie uważa się najbliższy stomatolog, mający podpisany związek z NFZ, który jest do niego trwanie oczekiwania również który jest numer telefonu kontaktowego. Jak całe inne wyszukiwarki, umożliwia dopasowanie wizyty u lekarza wedle miejsca lub czasu liczenia na randkę. Stomatolog Odolanów

• Kilka portali powstało z propozycje instytucji państwowych. Wywołały swoistą burzę medialną, ponieważ instytucjom zarzucono m.in zarządzanie systemem kolejek, zamiast im zapobieganie.

Państwowe portale leczą na identycznej zasadzie, kiedy nie finansowane ze materiałów publicznych. Wskazują rodzaj świadczenia, miejsce jego dawania, czas oczekiwania i kontakt telefoniczny.
Stomatolog Odolanów

Korzyści dla pacjenta również dla placówki.

Niewątpliwie, portale z wiedzami dla pacjenta przynoszą korzyść wszystkim – pacjent nie musi dokładnie wydzwaniać okolicznych przychodni, żeby się dowiedzieć, gdzie i jak przyjmuje najbliższy stomatolog NFZ oraz każdy kolejny specjalista, poradnie unikają spiętrzenia kolejek, a cały system ma perspektywę na stałe planowanie i sprawdzanie kolejek pod względem faktycznych potrzeb chorych.
Stomatolog Odolanów

Artykuł stanął we kooperacji Wyszukanie wolnego miejsca u stomatologa to dzisiaj żaden problem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments