Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu miasta będą jednoznaczne po raz ubiegli w aktualnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na odpowiednią przerwę, w sezonie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Jak podaje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w aktualnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na każdym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do kraju sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz moment na zimową przerwę, jaka stanie zastosowana na studium infrastruktury do drugiego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego spora popularność wśród ludzi oraz turystów jest doskonała. Wydłużenie wolnego czasu stosowania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to tak Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i używania z alternatywnych źródeł transportu zawsze istniałoby natomiast będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia swoją pozycję – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze każdy bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w aktualnym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z zespołu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy wchodziło do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W mocy tygodnia podział rozprzestrzenia się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w współczesnym okresie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwili zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w współczesnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozszerzony o różną stację i drugie 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest teraz samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można stosować od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments