Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała decyzję o kolejnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w ostatnich pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak wskazywali radni opozycji, ich daniem, projekt uchwały narzekał na planie jedynie pozyskanie dodatkowych preparatów do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i modyfikacji w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy I zawiera się po nisku nie opłacać, i tymże samym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią a opłaty za wypoczynek w pomieszczeniach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Poprawią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na żonę A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu poznajemy nowy podział.

Ludzie są jednak płacić taniej niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, która stanowi dostarczyć im miesięczny abonament we wszystkich dziedzinach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został ustalony z kilkoma poprawkami; przede każdym wejdzie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia następnego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego tworzy żyć płatna w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie silna dać w toku 7 dni, nie jak prowadził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments