Jaki żyrandol do salonu wybrać

Jaki żyrandol do salonu wybrać

Polecane i promocje

Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrz. Umiejętnie zaplanowane oświetlenie czyni pomieszczenia przytulniejszymi lub bardziej reprezentacyjnymi. Pomieszczenie, w którym oświetlenie jest szczególnie ważne jest oczywiście salon. I tutaj pojawia się pytanie – jaki żyrandol wybrać do swojego salonu? Która lampa będzie najlepszym wyborem?

Czym się kierować przy zakupie żyrandola?

Oświetlenie główne, górne ma zadanie doświetlać całe wnętrze pomieszczenia. Zależnie od tego, w jakim stylu został zaprojektowany i zaaranżowany salon, żyrandol może mieć kształt nowoczesny, klasyczny lub retro. To pozostaje indywidualnym ustaleniem i zależy od gustu klienta. Można natomiast udzielić szeregu innych wskazówek, które być może okażą się pomocne podczas wyboru.

  • Mycie żyrandola – niewiele osób zwraca na to uwagę, ale dobrze jest wybrać taką lampę, która będzie stosunkowo łatwa w czyszczeniu. Jest to bardzo istotne w przypadku salonów wyposażonych w kominek. Po sezonie zimowym lampa może być bardzo mocno zanieczyszczona od kurzu i dymu, a jej czyszczenie będzie niezbędne. Jeżeli konstrukcja żyrandolu pozwoli na łatwy i szybki demontaż elementów, to cały proces czyszczenia będzie znacznie łatwiejszy do wykonania.
  • Źródło światła – zdecydowana większość lamp współpracuje dziś z energooszczędnymi żarówkami LED. Można również spotkać takie lampy, w których diody LED za zabudowane na stałe. W przypadku ich przepalenia się, wymiana nie będzie możliwa i lampę trzeba wymienić na nową. To oznacza nie tylko dodatkowe koszta, ale i kłopoty z ponownym szukaniem ładnego modelu.
  • Waga żyrandolu – to ile waży wybrana przez nas lampa jest bardzo ważne gdy w salonie mamy do czynienia z sufitami podwieszanymi. Nie mają one aż tak dużej nośności jak klasyczne sufity monolityczne, zatem należy wybierać do nich takie żyrandole, których waga nie przekroczy nośności sufitu podwieszanego z płyt GK.

Gdzie kupić żyrandol do salonu?

Oferta sklepów stacjonarnych jest dziś naprawdę bogata. Jeśli jednak nie możesz w niej znaleźć nic odpowiedniego dla siebie, warto sięgnąć po oferty sklepów internetowych. Co jeśli jednak znalazłeś żyrandol, który ci się podoba ale jest zbyt drogi? Rozwiązaniem tego problemu jest pożyczka przez internet. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z takich produktów i nie wiesz jak one działają, wyjaśniamy że pożyczka przez internet to po prostu pożyczka gotówka, o którą można wnioskować online.