Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon napisany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby zdobyć większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na znaczną cenę oraz dostępność są tylko ciekawostką. Trzeba jednak przyznać, że tak dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to niepowtarzalne z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest jednak składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to uzyskać dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do końca spełniony tym określaniem, ale załóżmy, że faktycznie stanowi ono jedyne.

Co dobre, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego sensem nie jest zdecydowanie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale też pokonanie Apple. Plan raczej trudny do spełnienia, jednak zawsze warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik dochodzi do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ stworzony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż tworzy on charakteryzować się wysoką wytrzymałością i gwarantować większą wytrzymałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem narzędzia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, i przetwarzaniem grafiki bawi się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie znajduje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na określone. Możliwe istnieje również skorzystanie z umowy opinii o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które tworzą utrudnić przyjmie się do wrażliwych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza grupa jest sprowadzona do 100 tys. egzemplarzy. Ceny sugerują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na określone za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments